Snažíme se zlepšovat, tvrdí organizátor kempu Filip Kasal

Začalo to v roce 2016. Od té doby nabírá chrudimský FUTSAL CAMP na obrátkách, zájem se zvětšuje. Od začátku je součástí týmu, který se o chod kempů stará. Spolu s ostatními se snaží vymýšlet pro děti zajímavý program, jenž je zároveň poučný. Co myslíte, daří se to?


V letošním roce probíhá čtvrtý ročník akce FUTSAL CAMP a ty jsi u něj od samého začátku. Baví tě stále práce s dětmi?

Ano, stále mě to baví. Kdyby ne, nemohl bych to dělat. Nejen mě, ale všem okolo FUTSAL CAMPu jde o to, aby si to děti vždy co nejvíce užily. Hlavně nejde o žádnou stereotypní práci, děti vždy dokážou vymyslet něco nového, čím vás překvapí.


Stalo se během FUTSAL CAMPu nějaké vážnější zranění, při kterém jsi musel využít své znalosti ze školy?

Naštěstí ne. A taky doufám, že to tak hodně dlouho zůstane. Nejčastěji řešíme drobné odřeniny, ale to je u dětí, které jsou aktivní, běžná věc.


V průběhu kempů vyučuješ kurzy první pomoci. Dokážeš nám říci, zda děti mají nějaké základní znalosti o první pomoci?

První pomoc je velice důležitá věc a podle mého názoru, by její základy měl umět každý z nás. Bohužel tomu tak není ani u dospělých, proto se snažíme dětem tyto znalosti předat v rámci našich kempů. Využíváme různé pomůcky a přístroje pro výuku tak, abychom děti zaujali a bavilo je to. Děláme i různé modelové situace, kde se dozvědí, jak se správně zachovat, kam zavolat a jak postupovat dále. Vždy nejvíce překvapí nejmladší účastníci, zvládají to na jejich věk skvěle.


Získal si už za ty roky u dětí respekt?

Tak to opravdu nevím. Musíte se zeptat jich. Snažím se vždy vše řešit v klidu, výjimečně se stává, že musím zvýšit hlas. Jinak je vše bez problémů. 


Co máš na kempu nejraději a chtěl bys ještě něco zdokonalit?

Je super vidět u dětí, které se na kemp hlásí pravidelně, jak se vyvíjí a zlepšují. To je ale výbornou prací našich trenérů. Vždy je prostor k tomu se zlepšovat a snažíme se, aby byl každý kemp lepší a lepší. Odměnou za to je, když jsou děti nadšené a potkáme se tak na dalším kempu.