Trenér Jakub Žďánský: Kempy pro děti jsou velkou raritou

Letní futsalové kempy jsou definitivně minulostí a před námi je již plně obsazený podzimní kemp. Jako první si vzal slovo jeden ze sestavy trenérů, kteří se na kempu starali o sportovní stránku věci. Jemu a dalším koučům patří za celoroční práci taktéž velké poděkování!

Jak zpětně hodnotíš tři letní futsalové kempy?

Myslím si, že je to suprová věc a to z pohledu celého futsalu, protože kempy znamenají další propagaci tomuto sportu a snahu pracovat s mladými futsalisty. A to doslova, protože je to v tomto věku velká rarita. Jsem tomu velkým příznivcem a z toho důvodu se velmi rád těchto kempů zúčastňuji a těší mě, že mohu pomoci s tréninkovými jednotkami.

Prozraď těm, kteří třeba neví, o čem kemp přesně je, jak to probíhá?

Snažíme se s nimi pracovat podle futsalových pravidel, učíme je vyloženě futsalové věci. Drtivá většina z účastníků hraje zároveň velký fotbal a sami uznávají, že až tady poznají, jaký je rozdíl mezi fotbalem a futsalem. A kluci i dívky se až sami diví, jaký obrovský je. Kdokoliv může a chce si zkusit, jak se opravdu hraje futsal, tak tohle je skvělá příležitost. Chtěl bych do dalších kempů pozvat nové a nové hráče.

Ty jsi měl možnost trénovat již v průběhu minulého roku, posunula se výkonnost tobě známých hráčů během sezóny na vyšší úroveň?

Minulý rok zde byli dva kluci ze Vsetína a ti byli neskutečně talentovaní, na ostatních, kteří tu byli loni je vidět obrovský pokrok. Ať je zapříčiněn velkým fotbalem nebo i tím, že během sezóny navštěvují mládežnické tréninky ERA-PACKu. U dětí, které kemp či tyto zmíněné tréninky navštěvují je vidět během posledního roku obrovský posun nahoru.