Přednáška MUDr. Davida Kasala opět zaujala

Závěrečný letní kemp má za sebou den s pořadovým číslem dvě, který byl opět nabitý zajímavých akcí, procházek či futsalového tréninku. Událostí dne však byla přednáška MUDr. Davida Kasala, který se opět před dětmi rozpovídal o sportovní výživě a správném přístupu k rozcvičení před tréninkem či zápasem.

Druhý den byl pro účastníky kempu poněkud náročnější, než ten první. I přesto, že tentokrát měli pouze jeden futsalový trénink, ještě před jeho startem je organizátoři kempu vyhnali do ulic. Krátce po příchodu totiž následovala cesta na venkovní posilovnu u Letního stadionu, kde měly děti více než hodinu čas na posilování či jiné zajímavé aktivity.

Po návratu se děti přezuly do sálovek a vyrazily na palubovku do sportovní haly. Zde je čekaly tréninky pod vedením bratří Marešových či Maxe s Martinem Došou. K obědu byla naservírována rajská omáčka s těstovinami, po které se již čekalo na příchod primáře Dětského oddělení Nemocnice Pardubického kraje Chrudimské nemocnice a.s. MUDr. Davida Kasala. Jeho přednáška o výživovém režimu a správné rozcvičce před a po zápase děti zaujala, závěrečné tejpování si znovu našlo velké množství příznivců. Davidu Kasalovi za jeho přednášky na všech turnusech letních kempů nesmírně děkujeme!

Zbývající čas vyplnila dlouhá procházka, kterou zakončila návštěva dětského hřiště v Městském parku v Pardubické ulici. Postupem času již byla na dětech znát únava, a tak nakonec velmi ocenily nejkratší možnou cestu do haly, kde si je již začali vyzvedávat rodiče. A my mohli tak ukončit další úspěšný den a těšit se na středu, kdy je nachystán tradiční výlet na chrudimský Fotbalgolf!