Odstartovali jsme! Jarní kemp úspěšně završen

Čtvrtý ročník stále populárnější akce FUTSAL CAMP již běží. Již v prvním týdnu měsíce února zamířily děti a mládež z blízkého i širokého okolí do sportovní haly, kde je během pěti dnů čekalo spoustu, nejen futsalové, zábavy.

PONDĚLÍ

Jdeme na věc, začínáme! První z pěti dnů jarního kempu odstartoval úvodní tréninkovou jednotkou, jejíž součástí byla potřebná cvičení, měření sil i velmi oblíbené penalty. Po pořádném obědě došlo na procházku po městě a návštěvu dětského hřiště, po kterém čekaly účastníky další zajímavé hry přímo na palubovce chrudimské sportovní haly.

ÚTERÝ

Již po prvním dni někteří vstřebávali únavu, čas a chuť do futsalu si ale vždy našli. Obzvláště, když se jich v úterý ujal oblíbenec Max, na kterém je vidět, že ho práce s dětmi prostě baví. Zajímavá tréninková jednotka děti nadchla, tudíž po obědě rády pokračovaly v zábavě v zrdcadlovém sále místní sportovní haly.

STŘEDA

Dopoledne šel futsal stranou. Děti dostaly možnost utužit kolektiv v Regionálním muzeu v Chrudimi, kde si prohlédly místní expozice, zahrály stolní hry a příjemné dopoledne zakončily na dětském hřišti. Odpoledne však již na trénink došlo, Radek Hlouš svoji pevnou rukou provedl účastníky pořádným tréninkem, po kterém následovalo ještě pravidelné focení.

ČTVRTEK

Čtvrteční den dal dětem pořádně do těla. Po volnějším středečním programu byly přichystány dvě tréninkové jednotky, kterých se zhostili brankáři chrudimského ERA-PACKu Jakub Žďánský a Dmitrij Litviněnko. I na nejzdatnějších jedincích byla po čtvrtém dnu kempu znát pořádná únava.

PÁTEK

O závěrečném dni nebylo na co čekat. Krátce po příchodu dětí si mladé futsalisty převzal trenér dvou juniorských týmů ERA-PACKu Jan Bartek, který si vzal pod svá křídla obě tréninkové skupiny. Následoval zasloužený odpočinek, vydatný oběd v podobě kuřecího řízku s brambory a vzhůru na závěrečný turnaj! Pět týmů si to nejprve rozdalo v základní skupině o čtyři postupová místa, následovala dvě semifinále a boje o umístění. Finále, které nakonec vyvrcholilo penaltovým rozstřelem, přineslo vítězům obrovskou radost a uznání.