MUDr. David Kasal přednášel na kempu

Tři týdenní futsalové kempy mládeže zavanou do chrudimské sportovní haly v měsíci srpnu přes sto dětí. V rámci programu kempu došlo i k návštěvě primáře Dětského oddělení Nemocnice Pardubického kraje, a.s. Chrudimské nemocnice MUDr. Davida Kasala, který se opět rozhodl podpořit akci Futsal Camp 2017 a navíc přispět do programu kempu zajímavou přednáškou.

Již v loňském roce MUDr. David Kasal vyjádřil finanční podporu futsalových kempů v Chrudimi, letos tomu nebylo jinak. Pro letošní rok byl primář Dětského oddělení nemocnice v Chrudimi jmenován zároveň garantem kempu a hned v rámci prvního termínu poctil v úvodní srpnový den účastníky svojí návštěvou. „Akce mě vloni nadchla natolik, že jsem se rozhodl v letošním roce zapojit do dění kempu vlastní přednáškou, aby děti měly představu o pitném a výživovém režimu mladých sportovců,“ popsal David Kasal, jehož návštěva účastníky kempu nesmírně potěšila.

Zároveň došlo i na již zmíněné povídání doplněné o praktické ukázky. „Bavili jsme se s dětmi o tom, jaké by mělo být složení stravy sportovců, jak se chovat v horkém počasí, o složení tekutin. To všechno přispívá ke kvalitnímu zdravotnímu stavu a k tomu, aby sportovní výkon byl optimální,“ vysvětluje zkušený primář dětského oddělení nemocnice v Chrudimi. Interaktivní formou došlo k ukázkám různých svalů, správného rozcvičení před tréninky a zápasy, ale také na tejpování kotníku.

Právě zmíněné tejpování se účastníkům nejvíce líbilo. „Bylo to super. Kromě tejpování jsme se dozvěděli, kolik toho musíme vypít a jak se protáhnout, abychom si nic nenatáhli,“ komentoval dopolední mimotréninkový program Matyáš Meller.