Letní FUTSAL CAMP má za sebou úspěšný první turnus

Stalo se již tradicí, že palubovka chrudimské sportovní haly v letních měsících neleží ladem. Prvotní příčina? Mladí futsalisté FK Chrudim v rámci prvního týdne futsalových kempů řádili, nedošlo však jen na futsal!

Dlouho dopředu plně rezervováno, stává se již pomalu pravidlem, že místa na futsalových kempech pořádaných nejúspěšnějším klubem v historii českého futsalu vymizí závratnou rychlostí. V pondělí 20. července se spoustu mladých talentů sešlo ve sportovní hale, aby zde absolvovalo první letní turnus stále populárnějšího projektu FUTSAL CAMP.

V pondělí pod vedením zkušeného mládežnického kouče Maxe absolvovali všichni účastníci, rozděleni dle věku do dvou tréninkových skupin, hned dva tréninky, během dopoledne je čekala také výuka angličtiny, která je pro sportovce v dnešní době nezbytnou nutností.

V úterý se cesty obou skupin rozdělily na celý den. Mladší skupinka zamířila na poznávací výlet k pramenu řeky Chrudimky, vydatnou procházku po obědě zakončila tréninkovou jednotkou na hřišti SK Rváčov. Druhá skupinka po dopoledním tréninku v hale a obědě v Restauraci U Kapličky vyrazila na chrudimský Fotbalgolf, kde si hru s balonem vyzkoušela zase z jiného úhlu. Ve čtvrtek si obě skupiny svoje činnosti shodně vyměnily.

Středa byla zasvěcena dvěma tréninkovým jednotkám a angličtině, závěrečný den patřil tradičnímu turnaji, který přinesl mnoho dramatických okamžiků. Vítěz základní skupiny nakonec po neúspěšném penaltovém rozstřelu skončil už v semifinále, drama přinesla i finálová bitva. Účastníci se náramně bavili a za svoji píli byli na konci celého týdne právem odměněni.

Organizátoři si týden odpočinou a od třetího srpnového dne je připravena další futsalová parta.