Den 4: Základy první pomoci či velké derby

První turnus futsalových kempů se blíží ke svému konci, předposlední den přinesl účastníkům další různorodé činnosti. Vyjma tréninku si děti vyzkoušely venkovní posilovnu, dozvěděly se potřebné informace o první pomoci a nakonec si zahrály i velké derby mezi Spartou a Slavií.

I přesto, že účastníky úvodního turnusu čekala pouze jedna tréninková jednotka, již od rána bylo jasné, že odpočinkový den je rozhodně nepotká. Ihned po ranním srazu došlo na procházku po městě, která byla ve sportovním duchu zakončena na venkovní posilovně u Letního fotbalového stadionu. Zde měli účastníci kempu možnost využít řadu překážek, po kterých byla cesta zpátky velmi vysilující.

Následně si všechny mladé futsalisty převzali trenéři Roman a Michal Marešovi a Jakub Žďánský s Maxem, kteří jim dali pořádně do těla na palubovce chrudimské sportovní haly. Opačná, v tu chvíli netrénující, skupina obdržela důležité základy od Filipa Kasala o první pomoci a došlo i na řadu zajímavých praktických ukázek.

Po dobrém obědě a krátkém odpočinku čekalo na hráče překvapení a to v podobě velkého futsalového utkání mezi Spartou a Slavií! Dle sympatií k jednomu či druhému mužstvu se vytvořily dva týmy, které mezi sebou svedly ostrý souboj. Nakonec se z vítězství radovala pražská Sparta, která na hrací ploše jasně dominovala. Ani s přibývajícím časem elán neubýval a aktivita vydržela až do úplného konce.

Následně šly děti sbírat síly na závěrečný den úvodního letního kempu.