Den 4: Procházka, trénink a odpolední soutěže

Druhý ze tří turnusů letního Futsal Campu 2017 se překulil do druhé poloviny a rázem se velkým tempem blíží ke svému vyvrcholení. Čtvrtý z pěti dnů se tentokrát odehrával převážně v chrudimské sportovní hale, kde si účastníci užili odpolední soutěžení. O náboj čtvrtého dne tak bylo postaráno.

Jen, co se mezi sedmou a osmou hodinou ranní nahrnula do chrudimské haly početná skupinka futsalistů, která pochopitelně s balonem ihned zamířila na samotnou palubovku, přišlo zklamání. Děti se musely převléknout do „venkovního“, protože do tréninku bylo ještě daleko. Místo radovánek s míčem přišla procházka na venkovní posilovnu u Letního stadionu, kde si účastníci kromě samotného posilování užili i tradiční dětské hry.

Po návratu do haly již následovaly tréninkové jednotky obou skupin. Paralelně se mladí talenti zúčastnili přednášky Filipa Kasala o základech první pomoci, v rámci které si vyzkoušeli i řadu praktických ukázek. Po dobrém obědě přišla řada na soutěže. Rozděleny do tří skupin po devíti si děti pořádně zasoutěžily v různých disciplinách. S míčem či bez něj, s medicinbalem nebo jinými cvičebními pomůckami.

Nakonec došlo i na populární penalty, po kterých přišla pro všechny zúčastněné zasloužená odměna. Následně již do haly začali proudit rodiče, jenž si, jako tradičně, své syny a dcery vyzvedli. A my se rázem řítíme do závěrečného dne kempu.