Návštěva plovárny zpříjemnila horký den

První turnus letních futsalových kempů je v plném proudu, předběžný program musel být v průběhu druhého dne pozměněn a vzhledem k horkému počasí, které v Chrudimi v úvodní srpnový den panovalo, přišla místo plánovaného Fotbalgolfu chrudimská plovárna.

Již od úvodních ranních hodin bylo vidět, že dnes čeká účastníky 1. turnusu letních futsalových kempů náročný program. Po rozdělení do tradičních skupinek si mladší hráče převzali trenéři Michal a Roman Marešovi, pro starší si naopak přišel primář Dětského oddělení Nemocnice Pardubického kraje Chrudimské nemocnice a.s. MUDr. David Kasal, který si, jakožto patron kempů, připravil zajímavé povídání na téma jemu velmi blízké.

Během hodinové interaktivní přednášky jednotlivým účastníkům představil správné stravování a pitný režim u sportovců, jak se o své tělo starat v letním období ve vysokých teplotách či jak se správně rozcvičit před a po tréninku. Došlo i na praktické ukázky svalů a na samotný závěr futsalové mládí získalo první zkušenosti s tejpováním.

Všichni účastníci se velmi těšili zejména na odpolední fotbalgolf, nakonec si ale musí počkat ještě jeden den. Vzhledem k vysokým teplotám zvolili organizátoři cestu na plovárnu, kde všem umožnili strávit odpoledne ve společnosti sluníčka a vody. Po tříhodinovém „odpočinku“ na plovárně všichni zcela znavení vyrazili zpět do sportovní haly, aby tím ukončili náročný program druhého dne.

Již ve středu se dočkají vytouženého fotbalgolfu.